Bandung: ELF, kurşun geçirmez yelek fabrikasını ateşe verdi (Endonezya)

Screen-Shot-2013-09-26-at-11.19.02-PM-215x130Bildiri:

Polisler düşmandırlar. Bu bizi tartışmasız son açıklamamızdır. Polis, hem kişiler olarak hem de kurumlar olarak dost olmak için doğmamıştır ve saldırılarımızın hedef almak zorunda olduğu düşmanlar listesinin dışında olamazlar. Kurum olarak ve bireyler olarak, polisin amacı uygarlığı ve doğanın sömürülmesini korumaktır.

Polisin amacı -diğer baskı araçları gibi- bugün olduğu gibi antroposentrik yaşam biçiminin hatırına parayı ve yatırımı korumaktır. Polis bizim çıkarımızı temsil etmez. Aksine, onlar bugün zulmün binlerce yüzlerinden birisidir. Polise olabildiğince sert saldırılmalıdır.

Yaşamın evcilleştirilmesine yönelik sadık görevleri için, hukukun ve kanun kuralının var olmadığı vahşi yaşam tutkusuna ve özgür iradeye karşı savaş mühimmatıyla donatılmışlardır. Onlar silahlarla, zırhlılarla ve çelik yeleklerle donatılmışlardır. Bu aygıtlar efendilerine yönelik savaş karşısında güvenle görev yapabilsinler diye üretiliyorlar.

Ancak onlar hatalıydılar. Şerefsiz aynasızlar, şayet bizlerin onların temel sektörlerine doğrudan saldırmak için yeterince cesur olmadığımızı düşünüyorlarsa tamamen yanlış bir fikre kapıldıklarını söyleyebiliriz. Şu an itibariyle, otomatik bir tetikleyicisi olan 5 litrelik benzin ve 5 litrelik mazot içeren iki bidon yerleştirdik. Tetikleyicileri saldırıyı gerçekleştirdiğimiz yerden uzaklaşabilmemiz ve yakalanmamamız için bize zaman kazandırmak maksatlı hazırladık. Bu da ayak izlerimizi silerek doğanın bizi koruması için bize yeteri kadar zaman verdi.

Bizler düşmana doğrudan doğruya ağır hasarı vermek için saldırılarımızı radikalleştirmek ve yaymak için yeni bir adım attık. 23 Eylül Pazartesi’nin erken saatlerinde Batı Java’nın Babakan Ciparay bölgesindeki Babakan köyündeki Canal Street Suryani üzerinde bulunan bir fabrikaya kundaklayıcı aygıt yerleştirdik.

Neden mi? Bu fabrika polise ve orduya çelik yelek imal ediyor. Bu fabrika bu şerefsizler için savaş teçhizatı üretimi kaynaklarından birisidir. Düşmanlarına, yani bize ve kardeşlerimize ateş ettiklerinde polisi ve askeri koruyan çelik yelekleri. Bu mekan bu yüzden yanıp küle döndü ve eylemimizin amacı budur.

Bu eylemle birlikte,  bizler dünyanın diğer bölgelerinde tereddüt etmeden dövüşen savaşçılara saygı dolu selan mlarımızı gönderiyoruz. CCF Rusya (Ateş Hücreleri İttifakı) ve Rusya ELF’in (Yeryüzü Kurtuluş Cephesi) koordineli eylemlerini selamlıyoruz. Amigo de la Tierra’dan – Arjantin’deki FAI (Enformel Anarşist Federasyon)- savaşçıların amansız saldırılarını da tabi ki selamlıyoruz. Phoenix Projesindeki CCF (Ateş Hücreleri İttifakı) ve ICR’nin (Uluslararası Devrimci Cephe) cesur savaşçılarının çoklu saldırılarını selamlıyoruz.

Bu eylemle ayrıca, devlet tarafından alıkonulan ama fiziksel hareketleri kısıtlı olmasına rağmen savaşı sürdüren cesur bireylere sıcak sevgilerimizi gönderiyoruz ve onları kucaklıyoruz. Gabriel Pombo da Silva’ya, Marco Camenisch’e, Hans Niemeyer’e, Walter Bond’a, CCF’nin (Ateş Hücreleri İttifakı) Tutsak Üyeleri Hücresinden savaşçılara ve isimlerini tek tek anamayacağımız ama her zaman kalbümizde yerleri olan Yunanistan’daki, İtalya’daki ve Şili’deki tüm tutsaklara sevgilerimizi gönderiyoruz.

Uygarlığı Alaşağı Et!
Vahşi yaşam, hemen şimdi!

ELF Endonezya Fraksiyonu (Yeryüzü Kurtuluş Cephesi)

====

Eylemin videosu (Yerel medyadan):

http://tv.detik.com/readvideo/2013/09/24/182502/130924044/061009681/pabrik-rompi-anti-peluru-terbakar?nd771104fvt

Kaynak: 325

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code