Phoenix Projesi 5: Balikpapan’da bir polis okulu ateşe verildi (Endonezya)

145407_captureon08242013153301Düşmanlara Kısa bir Not (Phoenix Projesi bölüm 5)

[1, 2, 3 & 4 bölümler]

“Adil olmayan soruşturmalar”, “dövüşenlere karşı uygulanan terör iklimi” ve “yeni totaliteryanizm” ve benzeri şeylerden bahsetmeyeceğiz. Çünkü bunların yeni olmadığını biliyoruz. Bunlar sadece iki uyuşmaz kelime arasındaki çok eski bir savaşın enstantaneleridirler: bir tarafta Otoritenin, itaatkar kalabalıkların ve sosyal foseptiğin iğrenç dünyası, diğer tarafta ise kimseye boyun eğmeyen anarşist asiler ve Reddin isyankar savaşçıları. Diğerlerinden hiç bahsetmeyeceğiz: bugünlerde gizlice mutlu ve rahat hissedenlerden. Bunun şimdi ne zamanı ne de yeri. Bunları konuşacağımız zamanının geleceğini akıllarında tutsunlar.
Kuzeyin Kurtlarına Özgürlük

“Hiçbir şey bitmedi” derken bu sadece bir laf değil. Tehditlerimiz zaman zaman fırsatını buldukça eyleme dönüşecektir. Ve her zaman, eylemlerimizi yüzünüze çarpacağız. Doğrudan doğruya, -devrimci yoldaşlarımızı kaçırmak için kullanılan baskı araçları olan- silahlarınızın, üniformalarınızın ve hapishanelerinizin karşısında olacağız. Rahatça uyumanıza müsaade etmeyeceğiz, çünkü savaşımız henüz bitmedi.

Bu mektupla, 24 Ağustos’ta Balikpapan’daki Sudirman caddesinde bulunan bir polis okuluna karşı gerçekleştirilen kundaklama saldırısını üstleniyoruz. Okulun önüne bir kundaklama aygıtı bıraktık ve ateşin dinlenmesini sağladık. Bu hedefi tercih ettik çünkü Yunanistan’daki aynasızlar Steki Nadir ‘i işgal edip iki yoldaşı FAI/IRF ‘nin farklı hücreleri tarafından gerçekleştirilen bir kaç saldırıya katıldıkları gerekçesiyle kaçırmışlardı. Eylemimiz sadece Yunanistan’daki değil heryerdeki aynasız şerefsizlere karşı doğrudan bir intikamdır.

Uluslararası intikam projemizden dolayı yargılanan iki yoldaşımızı ateşle selamlıyoruz : Phoenix.
Size daha fazla söyleyecek bir şeyimiz yok çünkü açıklamayı alevlere bırakıyoruz. Ve özgürlüğümüzü işgal eden her bir adımınız için, sizi ilkinden daha şiddetli vuracağız.

Bu eylem yoldaşlarımızı selamlamak içindir: Ateş Hücreleri Komplosu: Tutsak Üyeler Hücresi, sevgili kardeşlerimiz Alfredo Cospito ve Nicola Gai, Hans Niemeyer, Juan, Marcelo ve Freddy, Kozani 4‘süne ve İtalya’daki savaş esirlerine (Ardire, Shadow, Thor operasyonlarında alınan) ve Şili’deki savaş esirlerine. Çünkü her bir yoldaş bizlerin kara kalplerimizdedir.

ULUSLARARASI İNTİKAM KOMPLOSU
FAI-IRF
Özgür Mandylas ve Tsavdaridis Hücresi

kitle medyası bağlantısı ve fotoğraf

Kaynak: 325

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code