Hakkari’de kadınlar, temeli atılan jandarma kontrol noktasını yıktı

941327_483823818357423_1472208468_nHakkari’de köylü kadınlar, temeli atılan jandarma kontrol noktasının temellerini tahrip etti.

Hakkari’ye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kırıkdağ Köyü’nde jandarma tarafından yeni bir kontrol noktasının yapılması BDP’lilerin ve köylülerin tepkisine neden oldu. Sadece temeli atılan kontrol noktası protestoya gelen kadınlar tarafından yıkıldı.

Zap Jandarma Karakolu’na 50 metre mesafede olan ve Kırıkdağ köyü ile 16 mahalleye ulaşım sağlayan yola yeni kurulmak istenen kontrol noktası protestoya neden oldu. Aralarında BDP Parti Meclisi üyesi M. Sıddık Akış’ın da bulunduğu yaklaşık 100 kişi köyde biraraya geldi. BDP’li M. Sıddık Akış “Karakolun 50 metre yanı başında yeni bir askeri kontrol noktası kurulmuş. Kırıkdağ köyüne bağlı 16 mahalle var. Burada kendi köylerine koyun sağmaya giden köylülerin, kadınların dahi kimlikleri sorulmakta ve arama yapılmaktadır. Bunun kadar ayıp bir şey yoktur. Biz bu insanları bu zulmün yapılmasını doğru bulmuyoruz. Bunun için köylülerin göstermiş olduğu tepki yerindedir” dedi.

Kaynak: Alınteri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code