Anarşistler 1 Mayıs miting alanına üzerlerini aratmadan girdi (Ankara)

935488_605116126167358_239765086_nAnkara’da sakin geçen bu seneki 1 Mayıs eylemlerinde anarşistler Sıhhiye meydanına Anarşist Platform korteji olarak her sene olduğu gibi üstlerini aratmadan giriş yaptılar.

1 Mayıs’a günler öncesinden bazı üniversitelerde film gösterimleri ve söyleşiler gibi çeşitli etkinlikler yaparak hazırlanan anarşistler anarşistler “Yaşamı Gasp Eden İktidarlara Karşı Öfkemizi Büyütmeye!” şiarıyla bu sene miting alanına yürüdüler. Anarşist Platform korteji arama noktasına geldiğinde, polisler anarşistlerin üzerlerini aratmayacağını belirtmesi üzerine kenara çekilerek kortejin geçmesini bekledi. Sayıları 200’ü bulan anarşistler alana girerek 1 Mayıs mitingine katılım gösterdi. [ VİDEO ]

Gecenin Çocukları:

“1 Mayıs Anarşisttir. Bu yılda ”Yaşamı Gasp Eden İktidarlara Karşı Öfkemizi Büyütmeye” diyerek 1 Mayıs’a bayram değil isyan taşıdık. Ankara tren garı önünde saat 10.30 dan itibaren toplanmaya başlayan Anarşistler yaklaşık 300 kişiyle yürüyüşe başladılar. Yürüyüş esnasında “Yüreklerimizde yeni bir dünya, Bu yürek attıkça sürecek kavga.”, “Ne Parti Ne Önder Anarşiye Omuz Ver.”, “Devlet yaparsa katliam yapar.”, “İsyan Devrim Anarşi.” gibi pek çok sloganla isyanımızı haykırdık.Anarşist Platform’un ” YÜREKLERİMİZDE YENİ BİR DÜNYA TAŞYORUZ. ŞİMDİ, ŞU ANDA BU DÜNYA BÜYÜMEKTE” pankartının yanı sıra “Anti-Faşist Hareket” pankartıda eylemlilik boyunca taşındı.

1 Mayıs alanı bizlerindir. Bizim alanımızı bizden katiller koruyamazlar. Bu yüzden bu yılda üzerimizi aratmadık. Arama noktasını büyük bir çoşkuyla koşarak geçerken polisler bu çoşkunun önünde duramayarak geri çekilmek zorunda kaldılar. Alana girdikten bir müddet sonra ise eylemliliğe sona erdirerek anarşistler alandan ayrıldılar.

1 Mayıs 2013 Ankara”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code