İtalya: Anonymous faşist grupların websitelerine saldırdı

57MPGAnonymous, Forza Nuova, Lealtà-azione ve Fiamma Tricolore websitelerini kullanılamaz hale getirdi[bu üç website İtalyan faşist grupların siteleridir].

Forza Nuova, Lealtà-azione ve Fiamma Tricolore TANGO ZAMANI! yeni antifaşist eylemlere ihtiyacımız var! Dax yaşıyor. Unutmadık, affetmeyeceğiz! #Antifa #Dax yaşıyor

Casa Pound saldırısından sonra, işte yeniden buradayız, faşizme karşı mücadelemizi sürdürüyoruz.

Yeni milenyumun faşistleri, onyıllar önce Direnişin sizi yendiğini yeniden hatırlatıyorlar: renkli, boktan ve steril bir dünya görüşünü.

İnternet ve sokaklar ırkçı öfke, homofobi, seksizm ve cadı avı gibi çürük meyveleri işleten hastalıklı tohumlar olarak Kelt haçları, svastikalar ve Roma selamlamalarıyla dolu ve yayılıyor.

Sizler Özgürlük ve Eşitlik ideallerini koruyan ve sürdürenlere karşı hararetle saldırıyorsunuz.

Göçmenlere karşı nefret söylermleri fısıldıyor ve o dar kafalarınızın “yabancı tehlikesi” diye mimlediklerinize karşı kadınlarını savunmaları için namuslu İtalyanlara çağrı yaparsınız.

Sizler, yardakçılığınızın sessizliğinin ortasında egolarının ahlaksızlığından ıstırap çeken küçük adamlarsınız, kadınları evde patriarkinin sunağında kurban eden ve erkek otoritesinde aşağılık objelere indirgersiniz.

Sizler, kitleler karşısında demokratik ve ilerici görünmek ve öğrenci ve işçi mücadelelerine sızmak için maskeler takarsınız. Ancak daha derinden kazabilenler, sizin özünüzü ortaya çıkarabilirler: sizler demokrasi, özgürlük ve eşitliğin zorbalarısınız, revizyonizmin ve yanlış bilginin suç ortağıdır.

Ayrımcı ve baskıcı niyetleriniz eşitlikçi ilkelerle işi olmayan kötülükle doludur.

Bologna, 21 Haziran 2007: Forza Nuova üyeleri gay bir çifte hem fiziksel hem de sözel olarak saldırdı.

Florence, 13 Aralık 2011: Casa Pound militanı iki Senegalliyi öldürdü.

Avellino, 2 Ocak 2012: Forza Nuova militanı 14 yaşında bir çocuğa saldırdı.

Ghedi, 26 Şubat 2012: Casa Pound militanları ANPI üyesi bir işçiye saldırdı [eski partizanların derneği, TN].

Treviso, 15 Ekim 2012: Forza Nuova üyeleri bir öğrenciye saldırarak gözünden yaralanmasına sebep oldular.

Lucca, 11 Mart 2013: aşırı sağcı biri bir çocuğa saldırdı ve yaraladı.

Bunlar, sürekli olarak ırkçı, homofobik, revizyonist ve seksist propagandaya ek olarak neo-faşistler tarafından gerçekleştirilmiş içler acısı şiddet eylemlerinden sadece bazıları.(örneğin, Forza Nuova’nın yabancılara ve homoseksüellere karşı afişleri veya ANPI toplantılarına sayısız saldırının ardından çoğu kez partizanlara yönelik saldırılar takip eder).

Tarih bize Faşizm ve Özgürlüğün [İtalyan faşistler tarafından sık sık kullanılan bir ifade] asla bir araya gelemeyeceğini öğretmiştir [an expression frequently used by Italian fascists]. Daha iyi bir gelecek için geçmişe değer verelim.

Dax’ın faşistlerin elinde katledilmesilmesinden bu yana 10 sene geçti. İki arkadaşı da birlikte eve giderken ciddi derecede yaralanmıştı.

Dax kaldırımda yatarken, düzenin kuvvetleri ona tıbbi müdahale yapılmasını geciktirdi ve Dax hastaneye gelmeden hayatını kaybetti. Düzen güçlerinin doğası ve gaddarlığı çok geçmeden ifşa oldu: Dax’ın arkadaşlarına hastane dışında şiddetle saldırdı ve onları dövdü.

Onüç bıçak darbesine rağmen, Dax mücadelemizde ve hatıralarımızda yaşıyor. Bu eylemi ona, partnerine ve çocuğuna kardeşçe ithaf ediyoruz.

… Bir itilafın savunmasıyla sıraya dizilmiş

ufukları takip edenlerin ütopyası arasında

ve bizim için hareket eden ufukların kendisinde

patikamızdaki rehberlermiş gibi,

denizleri aşacağımız sonda

ve orada asilerin aşkını bulacağız,

sadece bizlerin telaffuz edebileceğimiz bir aşk…

(S. Tassinari, Asilerin Aşkı)

Bizler Anonymous
Bizler Efsaneyiz
Affetmiyoruz
Unutmuyoruz
Bizi Bekleyin

Kaynak: anon-news.blogspot.it

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code