Uruguay: Yunanistan konsolosluğu önünde dayanışma eylemi

montevideo3Yunanistan topraklarındaki anti-otoriter mücadeleyle dayanışmak için oluşturulan uluslararası kampanya çerçevesinde, yıllarca bu sefillik düzenini yıkmak için savaşan yoldaşlarımızla dayanışmak için Montevideo’daki Yunanistan konsolosluğu önünde bir eylem gerçekleştirdik.

Son zamanlarda, Devletin baskı kuvvetleri ve faşist gruplar anarşist ve anti-kapitalist gruplara karşı saldırılarını arttırmış durumda. Otonom sosyal mekanların tahliyesi ve üyelerinin hapse atılması, sabotaj eylemlerinden dolayı yoldaşların soruşturma geçirmesi ve tutuklanmaları, ve mücadeleler içerisinde aktif pozisyon alan herkese yönelik baskı, kendisinin sorgulanmasına izin vermeyen tahakküm sisteminin yürüttüğü bir baskı dalgasının ürünüdür.

Anlıyoruz ki, bu baskı olayları birbirinden bağımsız değildir ve belirli bir amacı güdüyor. Devlet iktidarının tehlike altında olduğu yerlerde özellikle tekrarlanıyor. Bu uygulama tahakküm ve sömürü ilişkilerini uluslararası olarak sürdürme çabasıdır.

Bizler yaşadığımız bu ıstırap verici gerçeklikte çatlaklar açan anti-otoriter mücadeleyi ve metotlarını destekliyoruz. Bu nedenle tutuklanan, soruşturma geçiren ve firarda olan herkesle her an dayanışma içinde olacağız ve onları unutmayacağız.

Konsolosluk önünde okunan bildiri [İngilizce]

Kampanya Blogu: fightnow.noblogs.org

Kaynak: Contra Info

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code