Moskova – Anarko-feministlerden Mısırlı devrimcilere: “Cinsel değil devrimci şiddet uygulayın!”

a-fAnarko-feministler 12 Şubat’ta Müslüman Kardeşlerin iktidarında ve devrim sırasında Mısır çapında gerçekleştirilmiş cinsie saldırı ve şiddetin kurbanlarıile dayanışmalarını göstermek amacıyla Moskova’daki Mısır Konsolosluğu önüne geldiler.

Mısır hükümeti hakkında ilüzyonlarımız yok ve esasen sistemi protesto eden ondan göstericileri korumalarını talep etmiyoruz.

Bizim çağrımız, adalet ve daha iyi bir yaşam için meydanlara dökülen göstericilere ve halkadır. Kadınlar toplumun yarısıdır. Sokaklardaki sesleri ikiye katlıyorlar. Şayet ortaçağ törelerine ‘hayır’ derseniz ve kadınların mücadelede yoldaşlarınız olmalarına müsaade ederseniz, onlar bu hareketi daha da kuvvetlendireceklerdir!

Tecavüz kesinlikle kabul edilemezdir. Yoldaşınız veya sokaktaki bir kadın olmasının önemi yoktur. Tecavüzcüler rejimin şerefsizleriyle aynıdırlar. İslamcı ataerkil egemenlik kadınları köleleştirmektir. Müslüman Kardeşler kadınları mutfaktaki köleler olarak kalmalarını istiyor. Onlar sadece heteroseksüel erkekler için özgürlük istiyorlar. Bu ne adildir ne de insani. Toplumun sadece bir parçasını özgürleştirirseniz, bu kurtuluş olmayacak, aksine ayrımcılık ve terör olacaktır. Bir kadın ne bir objedir, ne bir oyuncak ne de bir köle, o bir aşçı veya hizmetçi değildir, kadın size ait değildir. Kimse onun bedeni veya hayatına dair söz hakkına sahip değil.

Hiyerarşi ve ayrımcılık üzerine kurulu bir toplum adil olamaz. Gerçek değişiklikler sadece kendinize ve çevrenizdeki insanlara saygı duymaya başlarsanız mümkün olacaktır. Kurtuluş karşılıklı yardımlaşmada ve dayanışmadadır.

Sadece güçlü halklar tiranları ve ezenleri tahtlarından indirebilir.

Bu yüzden diyoruz ki:

” Kadının devrimci potansiyelini serbest bırakın!

Kadın bir şeytan değil, yoldaştır!
Cinsel değil devrimci şiddet uygulayın!!”

Rusyalı anarko-feministler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code