Vancouver: Petrol boru hattı protestosunda kara blok

enbridge-hearing-jan-14-bbloc-banner5Yaklaşık 20 maskeli siyah giyimli anarşist asi, 14 Ocak’ta ‘Yükselen Medcezir’in örgütlediği 1000’e yakın insanın katıldığı petrol boru hattı karşıtı eylem içerisinde meydan okuyan bir duruş sergiledi.  ‘Victory Meydanına’ bir çok konuşma yapılırken bu ‘ninjalar’ bildiri dağıtıyordu. Eylemcilerin hiçbiri kara maskelilerden rahatsız değil, aksine destekleyiciydiler. Bir kaç kişi sözlü eleştiride bulunduğunda, anarşistler şayet boru hattını durdurmak istiyorsak mücadelemizi kavgacı bir ruhla yürütmek zorunda olduğumuzu açık ve net bir şekilde ortaya koydular. Ek olarak kendilerinin beyinsiz haydutlar olmadıklarını, tutkulu devrimciler olduklarını ifade ettiler..

Sheraton Wall Center’a (Enbridge oturumlarının gerçekleştiği Vancouver’daki bir hotel kompleksi) küçük kara blok üç büyük pankartla kendilerine bariyer oluşturdular. Maske takan ve siyah giyimli dağınık bir çok anarşist ve isyancı vardı. Ve tabi ki savaşçı olmayan bir çok anarşist de ordaydı.

Yürüyüş Sheraton Wall Center’a geldiğinde en az 600 kişi hotelin avlusuna doluştu veboru hattı karşıyı dövizlerini kaldırdılar. Bloğun önünde havaifişekler patladı. Anarşistlerden birisi polisin onu ittiği gerekçesiyle kalabalığa seslenince, kalabalık anarşistin arkasında durdu. Polisle kısa süreli gerginliklerin ardından eylem sona erdi.

haberin tamamı…
BCBlackout – ~ Endüstriyel Yayılmaya Karşı Sosyal Savaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code