İstanbul İl Milli Eğitim binası alev alev

D24091233Fatih Cağaloğlu’ndaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde saat 06.00 sıralarında farelerin kabloları kemirmesi sonucu ucu açık tellerin birbirine temas etmesi nedeniyle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, tarihi binanın tümünü sardı. Binanın etrafında bulunan diğer yapılara alevlerin sıçramaması için itfaiye ekipleri yoğun çaba sarfetti.

BÜTÜN BİNA TAHRİP OLDU

Yangına Fatih itfaiye ekipleri ilk müdahaleyi yaparken, çevre ilçelerdeki tüm itfaiye grupları da olay yerine sevk edildi. Yangın yaklaşık 1 buçuk saatte kontrol altına alınabildi.

2010 yılında Haydarpaşa Garı’nın alevler içinde yanmasından sonra İl Milli Eğitim binasının da ateşler içinde görüntüler vermesi, hakim muhalefetin aksine bizde heyecan yarattı. Haydarpaşa, Bizans yapıları, Emek Sineması, Taksi vs. gibi çeşitli tarihi yapılara karşı devlet-sermaye eliyle yapılan kimi sabotajların kentsel rant politikaları çerçevesinde yürüttüğü bir yeniden inşaa süreci olarak görsek de, özgürlük ve topyekün kurtuluş için yürüttüğümüz toplumsal devrim mücadelesinin ancak asırlardır süren tahakküm sisteminin kültürel, endüstriyel ve tarihi miraslarının enkazları üzerinden yükseleceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, İl Milli Eğitim binasını sabote eden fare yoldaşlara selam olsun…


Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code