İstanbul: 1 Mayıs davası görüldü

150673_527078890657491_1493489074_nBugün [25.01.2013] geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’taki olaylarla ilgili olarak yargılanan anarşist, ekolojist ve hayvan özgürlüğü aktivistlerinin davasına İstanbul Çağlayan’daki adliye binasında başlandı. İlk aşamada 9, ardından 6 kişinin tutuklandığı gözaltı dalgası sonrasında 15 kişi üç ay kadar tutuklu kalmış ve 17 Ağustos 2012 tarihinde serbest bırakılmıştı.

Toplamda 48 kişi hakkında hazırlanan iddianameye istinaden açılan davanın ilk duruşması sabah saatlerinde başladı ve akşam saatlerine kadar sürdü. Mahkeme salonunda hazır olan sanıkların ifadelerinin ardından, soruşturmanın devamı için mahkemede bulunmayanların polis zoruyla da olsa getirilmesine karar verilerek dava 7 Mayıs 2013 tarihine ertelendi.

Kaynak: Ainfos.ca/tr

2 comments on “İstanbul: 1 Mayıs davası görüldü

 1. amed dedi ki:

  ben diyim bu davayı uzattıkça uzatacaklar..
  dava sürdükçe kimse zaten çok aktifleşmeyecektir.. devletin kürtleri susturma yolu olarak kullandıgı gözaltına alıp tutukluyum, 2 yıl tutuklu olarak hapse atsam, 2 yıl ortalıktan uzak kalır, kar kardır mantıgını şimdi de anarşistlere yapıyo.. biraz daha lıght ı aslında.. tutuklamıyo da “ben bu davayı 2 yıl sürdürüyüm 2 yıl boyunca bu anarşistler eylemsizlikten zaten iyice eriyip biterler” diyo.. tutuklaması gerekse eminim tutuklardı ama baktı tutuksuz yargılamakta işe yarıyo, ondan bıraktı heral.. hiç kamuoyu eylem baskısı oldugunu sanmıyom, “hukuksuz” tutuklanan dıger devrımcıler için yurtiçinde yurtdışında onlarca eylem oluyo kürt olsun sosyalist olsun.. onları bırakmadılarda anarşistleri mi bıraktılar “delilsizlikten”..
  diyom işte bu dava 2 yıl sürer.. 2 yılı pasifize olmuş, eylemsiz geçirende ya mücadeleden iyice kopar çünkü alışır sisteme yada devletin kendine biçtiği alana kısılır kalır..
  o günden bu güne de istanbul dan bir eylem haberi alamadık..
  nerede devrimciliğiniz anarşistler..

  • mustafa dedi ki:

   Anarşist dostlarımız yılda bir gün eylem yapıyorlar, bilemedin iki. Çok cam kırıldığı için tarihte ilk kez anarşistleri devlet ciddiye aldı. Bunun teorisini yapmayın bari. Güncel siyasetin belirleyici ögesi olsamız neyse diyip mazur göreceğim. Yunanistan anarşistleri, Mısır anarşistleri nerede bizim topraktakiler nerede. Bu ülkede Keyifçiliği ve günlük yaşamayı teorize etmeye yarıyor anarşistlik. Böyle olmamalı, ol ma ma lıııı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code