Anarşistler TGB’li faşisti indirdi

Print“Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde TGB (Türkiye Gençlik Birliği) örgütlenmesi yürüten kemalist-faşist bir öğrenci çeşitli uyarılara aldırmadan faaliyetlerine devam ettiği için dün gece saatlerinde antifaşist anarşistler tarafından dayak yedi.

Bu olay, başta Ankara olmak üzere bir çok ilde anarşistlere ve devrimci yapılara yönelik çeşitli saldırılar yürüten ve kürt halkının özgürlük mücadelesinin önüne sürülen “sol” görünümlü faşist bir devlet aparatı işlevi gören TGB’li kemalist-faşistlerle anarşistler arasında ilk ve son olay değildir.

Sanırız arkadaşın burnu kırıldı. Bunun için üzgünüz. Fakat kemalist, islamcı veya sağ faşistler bilsinler ki, faşistlik yapmaya devam ettikleri sürece bu tarz uyarılarda bulunmaya devam edeceğiz.

NOT: TGB’li faşiste atılan dayak bir linç boyutu taşımamaktadır. Gayet eşit şartlarda atılmış antifaşist bir dayaktır.”

Anadolu Üniversitesinden bir anarşist

2 comments on “Anarşistler TGB’li faşisti indirdi

 1. Anonim dedi ki:

  siz antifaşit değil akp uşağı aşağılık yaratıklarsınız.küresel düzene hizmet eden zavallılarsınız.tgb ye yaptığınız saldırı faşist yüzünü gösteriyor.

 2. cenk özdağ dedi ki:

  Bu haberi birden çok kişi mi yazdı yoksa yazan kişinin çoklu kişilik bozukluğu mu var?
  Önce “Anarşistler TGB’li faşisti indirdi” diyeceksin sonra da “sanırız arkadaşın burnu kırıldı. bunun için üzgünüz” diyeceksin. Bununla da kalmayacak geleceğe dönük tehdit savuracaksın.

  Bu kişilik karmaşasından sonra ideolojik duruşunuza ve tavrınıza gelelim.
  Hangi devlet kendi aparatını hapislere atar, gözaltına alır, hakkında binlerce sayfalık iddianameler yazar?
  Bu devlet neden size hiç dokunmuyor?
  ABD’nin kontrolündeki AKP Türkiyesi’nin “anarşistlerle”, sözde Kürt soluyla en ufak bir derdi yok, nedense…
  Haberde sergilenen anarşizm en ilkelinden bir anarşizm türünün bir karikatürü olmanın ötesine geçemiyor. Dahası bunu bile tutarlı bir şekilde sergileyemiyor.
  TGB, Kemalist mi? Faşist mi? İkisi birden mi? Yoksa Kemalizm zaten faşist mi? TGB neden “sol maskeli” olarak karşınıza çıkıyor? Vatan, millet gibi kavramlar sol değilse TGB’nin maskesini “sol bir maske” olarak görmenizin nedeni nedir?
  İkinci kurtuluş savaşını yapıyoruz diyen ve birinci kurtuluş savaşına da sahip çıkan Hikmet Kıvılcımlı, Deniz Gezmiş ve Kemalizm ilericidir diyen Mahir Çayan, Kemalist mi, Faşist mi? Eğer değillerse bu demeçlerini, mahkemelerdeki savunmalarını, eylemlerini, başında bulundukları Mustafa Kemal yürüyüşlerini nasıl açıklayacaksınız?
  Türkiye’de yaşanan süreç Kürtlerin özgürleşmesiyse bu süreçteki ittifakı (AKP-ABD-TÜSİAD-PKK-Fethullah Gülen) özgürlükçü olarak mı görüyorsunuz?
  Saddam’ın, Esad’ın, Kaddafi’nin, Kuzey Kore’nin, Chavez önderliğindeki Venezuella’nın ve İran’ın ABD’yle olan karşıtlığını önemsiz görüp “ikisinin de canı cehenneme mi” diyorsunuz?
  Ortadoğu’ya ve Kuzey Afrika’ya “özgürlük” getiren ABD’ye söyleyecek sözünüz yok mu?
  Arkadaşlar, sözü uzatmayalım, emperyalizm var mı? Emperyalizme karşı mısınız? Emperyalizme karşıysanız Türkiye’de emperyalizmin uzantıları nelerdir?
  Emperyalizmin uzantıları diye HSBC ve McDonald’s lardan başkasını göremiyor musunuz?
  Anarşist adını benimseyen sizler şu son yüzyılda Kemalizme, Leninizme, Maoizme, Stalinizme, Castrocu Milli Kurtuluşçuluğa, Enver Hocacılığa karşı dururken kimin yanına düşüyorsunuz, farkında değil misiniz? Bu kadar mı safsınız? Bu kadar mı gafilsiniz?
  Devletsiz ve sömürüsüz bir dünya isteyenin devleti ve sermaye birikimini en güçlü bir şekilde elinde tutan güce karşı doğal müttefiklerle mücadele etmesi ve bu süreçte müttefiki olarak gördüklerini de aşama aşama değiştirmeye çalışması gerekmez mi?
  Her mücadele bir zaman ve emek meselesidir. Hayat sınırlıdır ve bir anda bir yere vurabilirsiniz. Emek ve zaman tasarrufu ve bunların etkin kullanılması için düşmanlar ve mücadeleler arasında bir hiyerarşi kurduğunuzda İran Devleti’ne düşmanlıkla ABD’ye düşmanlığı, Madagaskar’daki yöneten-yönetilen çelişkisini Emperyalizm ile milli devletler arasındaki çelişkiyle eşitlemeniz mantıklı mı? Bugün anarşistim ve anarşizan bir mücadeleyi benimsiyorum demenin anlamı bu çelişkilerin eşitlenmesidir.
  Kendinize gelin, içinizde hissettiğiniz vicdana kulak verin esas düşmanı görün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code