17 Ocak’ta Deri-Kürk Fuarı Protestosu

FG7hBOcak ayında 7. düzenlenen Deri ve Kürk Fuarı’nı Protesto etmek için herkesi 17,19 Ocak 2013 tarihleri arasında saat 12:00′de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne bekliyoruz…

“Kürk: Cinayetin Giyilebilen Hali”

Kürk ve deri endüstrisinde her yıl milyonlarca kedi ve köpek sokaktan toplatılarak canlı canlı yüzülüyor, çakal, vaşak, karakulak, leopar, keseli sıçan, kunduz, misk faresi, su samuru, rakun ve fok gibi birçok hayvan da tuzaklarla yakalanıp çiftliklere tıkılmak suretiyle bel kemiği ve boyun kırma, kesme, tel ile boğma, asma, vajinadan elektrik verme ve kimyasalla zehirleme gibi zalim süreçlerden geçirilerek katlediliyor. Endüstrinin yıkımı sadece hayvanlarla sınırlı da değil, deri ve kürk sanayisinde kullanılan kimyasal atıklar suyu ve çevreyi de ciddi derecede tehdit etmektedir.

Kısaca Kürk ve Deri zulmünün ardında yatan gerçekler:

Kürk çiftliklerinde doğup ölümü bekleyen hayvanlar daha kaliteli ve kalın kürk elde edilmesi için daracık kafeslerde aç, susuz soğukta bekletiliyor ardından canlı canlı kürkleri yüzülüyor.

Doğal hayatta özgürce yaşayan hayvanlar ise kimi zaman ayağından kimi zaman burnundan kapana yakalanıyorlar ve korkunç acılı bir bekleme sürecinin ardından tam kafesten kurtulduğu için sevinecekken kafasına aldığı darbelerle canlı canlı derisi yüzülüyor…

Endüstriyel sistemin can damarını oluşturan kedi ve köpekler ise kürkleri için sokaktan toplatılıyor, kaynar suda kaynatıldıktan sonra bütün kürk hayvanlarında olduğu gibi canlı canlı yüzülerek katlediliyorlar.

Deri endüstrisinde ise kesilen hayvanların vakit kaybetmeden yüzülmeye gönderildiği için, hayvanların bilincinin hala açık olduğu biliniyor.

Kürk gerçeğiyle ilgili fotoğraflar için:
http://facedl.com/fvideo.php?f=aikxiiwqqqqux&cinde-kurk-yapimi-icin-kedi-ve-kopek-katl

Küresel ölçekte her yıl milyonlarca hayvana deri ve kürkleri için zulüm uygulayan firmaların bir araya geleceği Uluslararası Deri ve Kürk Fuarı’na Tüm özgürlük savunucularını 17-19 Ocak tarihleri arasında saat 12:00′de Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar’ına davet ediyoruz…

Adres tarifi çok kolay: Beylikdüzü tüyap fuarı aynı zamanda metrobüsün de son durağıdır.

* Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sene de kürk fuarı protesto edilmiş ve tabiri caizse hayvan özgürlükçüleri fuara baskın düzenlemişti. Geçen senenin eylem haberi için:

Öfkeli eylemciler deri/kürk fuarını bastı

252000_397894320295247_740558054_n

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code