Mannheim’da anarşistler kapitalizme karşı yürüdü

Mannheim’da anarşist grupların kapitalizm karşıtı yürüyüşü yine polisin paranoyak uygulamalarına sahne oldu. Eylem için otobüslerle gelen güler yüzlü insanlar, polis tarafından otobüslerden indirilerek didik didik arandılar. Yüzlerce polis ve 6 helikopterin katıldığı paranoyak uygulamalar sadece 600 anarşistin kapitalizme karşı yapacağı yürüyüş içindi.

Mannheim’a başka şehirlerden otobüsle gelen insanların, üstlerinde ne varsa mercek altına alındı: sırt çantaları, çanta, cüzdan, ilk yardım malzemeleri, kitaplar…İnsanlar polis tarafından bir süre tutulduktan sonra hiçbir eyleme müsaade etmeyecekleri konusunda uyarıldıktan sonra yollarına devam etmelerine izin verildi.

Yürüyüşten önce merkez istasyonda küçük spontane bir gösteri yapıldı. Tüm sokaklar ve kitlenin etrafı polislerle sarılmıştı.

Yürüyüş boyunca polis eylemcilerin eskortluğunu yapıyor, yer yer sözlü tacizlerde bulunuyor, yer yer ise fiziksel temaslar yaşanıyordu. Yürüyüş Neumarkt’ta bitti ve burada göç, kapitalizm ve cinsiyet, milliyetçilik ve anarşist mücadele üzerine konuşmalar yapıldı. Vegan yiyecekler dağıtıldı.

geleceğe güven ile.
anarşi için.

*Nigra‘dan alıntılanarak özetlenmiştir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code