Şırnak’ta tüm resmi dairelere eş zamanlı saldırı

Şırnak kent merkezinde akşam saatlerine aralarında Emniyet Müdürlüğü ile askeri lojmanların bulunduğu tüm resmi dairelere ağır silahlarla saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgilere göre HPG gerillaları, Şırnak’ta Emniyet Müdürlüğü, askeri lojmanlar, Jandarma Tümen Komutanlığı ile Özel Harekat Dairesi’nin de bulunduğu tüm askeri ve resmi kurumlara eş zamanlı büyük eylem düzenlendi.

Saldırı ardından çıkan şiddeetli çatışmalar devam ediyor.

Alınan bilgilere göre, akşam saatlerinde HPG gerillaları tarafından 5 ayrı asker ve polis noktası ile Valiliğin korumasını yapan polis noktasına saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında çatışma çıkarken, Emniyet Müdürlüğü binasından yoğun dumanların yükseldiği görüldü. Yaşanan saldırıda yaralanan polislerin hastanelere kaldırıldığı bildirilirken, kent merkezinde yer yer silah ve top sesleri geliyor.

Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümeni ile Özel Harekat polislerinin kent merkezine inmeye çalıştıkları, ancak ağır silahlarla ateş altına alınmaları nedeniyle ilerleyemedikleri gelen bilgiler arasında. Şırnak kent merkezinde aralarında Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nın da bulunduğu 5 ayrı hedef yapılan saldırılarda ilk bilgilere göre 1 polis öldü 2 polis de yaralandı.

http://www.firatajans.com/index.php?rupel=nuce&nuceID=70409

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code