Antalya’da polise saldırı

Antalya’nın TRT Caddesi’nde saat 20.00 sıralarında devriye görevi yapan motosikletli polis ekibi, şüpheli gördüğü kırmızı renkli otomobili durdurmak istedi. Otomobilin içinden açılan ateş sonucu 1 polis memuru ağır yaralanırken, araçtaki 2 saldırgan kaçtı.

Çok sayıda polis ekibinin kovalamaya başladığı saldırganlar, Cezaevi Kavşağı’nda barikatla karşılaştı. Polislerin ateşine karşılık veren saldırganlar, 2 polis memurunu daha yaraladıktan sonra araçtan inip yaya olarak kaçmayı sürdürdü.

Kepez İlçesi’nde ormanlık alanda izini kaybettiren 2 kişinin yakalanması için özel harekat timlerinin de katıldığı geniş çaplı operasyon başlatıldı. Saldırganları bulmak için gece görüşlü helikopter de arama çalışmalarına katıldı.

3 POLİS ÖLDÜ

Yaralı polis memurlarından biri Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne diğer ikisi ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Polis memurları, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hastaneye giden Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, devriye görevi yapan motosikletli polis ekiplerine açılan ateş sonucu Mehmet Çolak, Abdullah Kılınç ve Mustafa Bülbül isimli polis memurlarının yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Burada bir açıklama yapan Vali Ahmet Altıparmak, olayın bir asayiş olayı olduğunu değerlendirdiklerini belirterek, şöyle dedi: “Şüpheli şahıs olduğu yönündeki ihbar üzerine bölgeye giden ekiplerimize otomobildeki 2 kişi ateş açtı. Burada bir arkadaşımızı kaybettik. Takip sonucu otomobil bir kavşakta durduruldu. Burada da 2 arkadaşımızı maalesef kaybettik. Panik yapacak bir durum yok, arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapıyor.”

VALİ: ‘SALDIRGAN ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ’

Vali Altıparmak saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini belirterek, “Söz konusu şahış 2009 yılında şizofren raporu almış. Çağrı Danışman isimli, 1980 doğumlu, Burdurlu bir vatandaşımız.” dedi.

http://www.yuksekovahaber.com/haber/antalyada-polise-saldiri-85335.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code