Yük treninde patlama, 9 vagon hasar gördü

Muş’ta, Tatvan-Elazığ seferini yapan yük treninde patlama meydana geldi. Patlama sonucu 9 vagon hasar gördü.

Elazığ’dan Muş’a giden yük treni, saat 14.15 sularında Muş merkeze bağlı Zengök Köyü mevkiinde geçtiği sırada bir patlama yaşandı. Patlamada 9 vagonun hasar gördüğü öğrenildi. Patlamanın ardından bölgede askeri operasyon başlatıldı.

Batman’da gerillalar iş makinalarını yaktı

Batman’da Kantar köprüsü yakınlarındaki inşaat şantiyesini basan HPG gerillaları çok sayıda iş makinasını ateşe verdi.

Alınan bilgilere göre yerel saatle 23:00 sıralarında bir grup HPG gerillası köprü inşaatına baskın düzenledi. Gerillalar şantiyede bulunan çok sayıda iş makinasını ateşe verdi. HPG gerillaları daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Dersim’de şiddetli çatışmalar

Dersim’in merkez ve Ovacık ilçesi kırsal kesiminde HPG gerillalarıyla Türk ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Alınan bilgilere göre Aşağıtorunoba, Çambulaj, Gözen ve Sarıtaş köyleri kırsalında HPG gerillaları ile Türk ordusu arasında çatışma çıktı. Öğle saatlerinden bu yana devam eden çatışmalarda Türk ordusu alanı yoğun bir şekilde bombalarken ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi edinilemedi.

Öte yandan Türk ordusunun Pülümür vadisi ve Kutuderesi civarında da operasyon halinde olduğu bilgisi verilirken bu alanlarda henüz bir çatışmanın yaşanmadığı bildiriliyor.

Beytüşşebap’ta ilçe merkezinde şiddetli çatışma

Hakkari’nin Beytüşşebap ilçe merkezine inen bir grup HPG gerillası polis lojmanlarına karşı saldırı düzenledi.

Alınan bilgilere göre gece saat 21:45 sıralarında polis lojmanlarına roket atılmasının ardından ilçede büyük bir çatışma yaşandı. Yarım saati aşkın bir süre devam eden çatışmanın ardından ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

http://firatnews.org/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code