Meksika: Valle de Chalco’da devriye aracına yönelik silahlı saldırı üstlenildi

“Bizler kendilerini sosyal barışa karşı kelimelerle ve lanet etmelerle sınırlamayan, pratik içerisinde tutsak edilmiş kardeşlerimizle doğrudan dayanışmaya girerek tahakküm sistemini havaya uçurma kararını ellerine almış olan anarşist grupların ve bireylerin çağrısına katılmaya karar verdik.

Bu nedenle üniformalı boklara yönelik son saldırıyı üstleniyoruz: EdoMex’te bulunan Valle de Chalco polisinin 282 devriye aracına ateş açtık ve içindeki ekibin hepsini öldürdük.

Bizler halk otobüsüne saldırmadık; bir devriye aracına saldırdıki yani tahakküm sistemi ve onun dalkavuklarına karşı ölümüne yürüttüğümüz kavgada doğru tanımlanmış bir hedefe saldırdık.

Medya ‘matem’ tutmak için can atarken, eğer sadece bir üniformalı polis ve geri kalanlar sivil personel veya polis ailesi olsaydı, yine de pişmanlık duymazdık. Herhangi bir pişmanlık olmadan yine de saldırırdık. Varolanı yıkma mücadelesinde suçlu veya masum yoktur. Bu ölüm sistemini besleyen herkes düşmanımızdır.

Ayrıca kayıp polisin nerede olup olmadığı konusunda herhangi bir şey bilmediğimizi açığa kavuşturmak isteriz. Bilzer kimseyi ne kaçırdık ne de hapsettik. Bizler hapishanelere inanmayız, sözümona ‘halkın hapishanelerine’ bile. Bizler topyekün kurtuluş için savaşıyoruz, eşit olarak baskıcı olan başka bir sistemi empoze etmek değil.

Bizler bu yeni koordineli eyleme katılmış olan enformel grupları ve anarko-bireycileri selamlıyoruz! Kaos, onun öldüğünü iddia eden herkes için geri döndü.

Meksika’da, Şili’de, Yunanistan’da, İtalya’da, Endonezya’da, ABD’de, İsviçre’de ve tüm dünyada tutsak edilmiş tüm anarşistlerle doğrudan dayanışma!

Tüm tahakkümlere karşı ! İktidara Ateş !

Kavga yayılsın ! Yaşasın Anarşi !

Mariano Sanchez Añon İsyancı Hücresi (CI-MSA),
Meksika Enformel Anarşist Federasyon fraksiyonu (FAI-M)

Çevirmenlerin notu:
Meksika devletinin çoğu zaman kısalttığı ‘EdoMex’ (İspanyolca’da Estado de México’dan),  ‘Birleşik Meksika Devletleri’ni (Meksika) oluşturan federal birimlerden (31 eyalet ve 1 federal bölge) birisidir.

Rejimin basınının haberlerine göre, saldırı esnasında devriye aracında oturan iki erkek ve bir kadının hepsi polis: bir üniformalı, iki sivil giyimli.

‘Halkın hapishaneleri’nden (cárceles del pueblo) kastedilen MLN-Tupamaros gibi ulusal-kurtuluşçu gerillalar tarafından devlet memurlarının kaçırılması ve hapsedilmesi için kullanılan gizli zindanlar, hapishane hücreleridir.

http://liberaciontotal.lahaine.org/?p=4530

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code