Hayvan Kurtuluş Cephesi; 1 haftalık eylem raporu

28 Ağustos İsveç Eylemi: BİNLERCE ÖZGÜR BALIK…

İsveç’te medyada çıkan haberlere göre, 27 Ağustos gecesi Lycksele şehrinin hemen dışında yer alan Umgransele’deki bir balık çiftliğinde kafeslerin kapıları ardına dek açıldı. Binlerce gökkuşağı alabalığı Ume nehrine kaçtı.

Tesise “Vahşi Balıklar” yazılaması yapıldı (DBF=ALF)

Polis milyonlarca İsveç kronu zarar olduğunu düşünüyor.

2008 yılı Kasım ayında buna benzer bir sabotaj eylemi olmuş ve Kuzey İsveç’te bulunan iki balık çiftliğinde 100,000 balık özgürleştirilmişti.

28 Ağustos İngiltere Eylemi

Temmuz’da bir fabrika çiftliğinden 4 yavru domuz kurtarıldı.

Ne yazık ki hepsini kurtaramıyoruz, ama elimizden geldiği kadar çok kurtaracağız.

Geri döneceğiz !

ALF

27 Ağustos Avustralya Eylemi

Cuma sabahı erken saatlerde ALF Batı Avustralya-Perth’te toptan et satışı yapılan bir iş yerinin dışındaki büyük levhaya boya bombaları attı. Uygar toplumlarda hayvan istismarını savunmak kabul edilemez.

24 Ağustos Vietnam Eylemi

Son birkaç gün içinde Vietnam’da 3  kuş özgürleştirildi.

Vietnam hayvan istismarının çok yaygın olduğu bir yer, buralarda kuşları dükkân ve evlerin girişlerinde küçük kafeslerde görmek çok normal. İlk kafes Hanoi’deki bir Budist manastırındaydı. İkinci kuş Hoi Ann’de, üçüncü kuş ise Mekong delta’da özgürleştirildi.

Bu kuşlar doğada tuzakla yakalanıyor ve ardından petshoplara satılıyorlar. Kafesleri açtıktan sonra  uçup gittiklerini görüyorsunuz. Yeni elde ettikleri özgürlükleri ile iyi bir yaşamları olacağını biliyoruz böylece.

Hayvan özgürlüğünün en etkili yolu, vegan olmaktır.

Avcılara Karşı Bir Kampanya

İngiltere’deki Animal Aid grubu av dergilerinin pornografi dergileriyle aynı şekilde en üst raflarda olması ve 18 yaşından küçüklere satılmaması gerektiğini söyleyerek,  gençlerin silahlandırmaya özendirildiğini belirtiyor… Kampanya 28 Ağustos’ta başladı…Mağazalara dağıtılacak olan broşürlerle dükkân sahiplerinden inisiyatif kullanmaları istenecek.

23 Ağustos’ta Kanada’da Kürk Mağazaları Hedef Oldu

Medyada yer alan haberlere göre 20 Ağustos’ta Vancouver merkezinde  bulunan  Snowflake Kürkleri ve Spesier Kürkleri mağazalarına iğrenç kokulu bir madde atıldı. Sıvının mağazalara ön kapılardaki boşluklardan içeri atılması için şırınga kullanıldı.

Saldırılardan hayvan aktivistlerinin sorumlu olduğu düşünülüyor. Her iki kürk mağazası da en son Mayıs ayında olmak üzere ALF tarafından defalarca hedef alınmıştı.

22 Ağustos İspanya Eylemi: İki Özgür Kuzu

21 Ağustos günü Cordoba’da bulunan bir çiftlikten iki kuzu kurtarıldı. Bizim için çok basit bir eylemdi; ama onlar için bütün hayatlarının değişmesi anlamına gelecek. 2 kuzu veterinere götürüldü, şimdi hayatlarının bir mezbahada son bulmasından hiç bir endişe duymadan hayatlarının keyfini sürebileceklerin bir yerdeler.

Herkesi hayvanlarla empati kurmaya ve vegan bir hayat tarzı benimsemeye çağırıyoruz.

Derleme: http://hayvanozgurluguhareketi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code