Gazi polis karakoluna bombalı saldırı

İstanbul Sultangazi’de Gazi Karakolu’nda patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi ölürken, yaklaşık 10 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

alınan bilgilere göre, Sultangazi ilçesine bağlı Gazi Karakolu’nun içinde bir patlama meydana geldi. Patlama sonrasında 10’a yakın kişi yaralanırken, bir kişinin de cesedi bulundu.

ilk bilgilere göre, patlamanın bir kişinin karakol içine girerek üzerindeki bombayı patlatmasıyla yaşandığı bildirilirken, olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi.

http://firatnews.org/index.php?rupel=nuce&nuceID=68117

VİDEO

Polis merkezine saldırıyı DHKC üstlendi

İstanbul Sultangazi’deki Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’ne yönelik bombalı saldırıyı DHKC üstlendi. DHKC tarafından yapılan açıklamada yaşamını yitiren üyelerinin İbrahim Çuhadır olduğu belirtildi.

İstanbul Sultangazi’deki Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’ne yönelik saldırıyı Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKC) üstlendi. DHKC, yaşamını yitiren üyelerinin İbrahim Çuhadır olduğunu açıkladı.

Sultangazi İlçesi’ne bağlı Gazi Mahallesi’ndeki 75. Yıl Polis Merkezi’ne yönelik gerçekleştirilen ve bir polisinin yaşamını yitirdiği, dördü polis yedi kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı DHKC üstlendi. Halkinsesi.tv internet sitesinde yer alan “DHKC: Feda savaşçımız İbrahim Çuhadır’dır” başlıklı açıklamada yaşamını yitiren kişinin İbrahim Çuhadır olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Polisler, siz de halk çocuklarısınız, AKP’nin kiralık katili olup halk çocuklarını katletmeyin! İstifa edin, simit satın. Halk çocuklarını, devrimcileri sokak ortasında kurşuna dizmenin hesabını vereceksiniz. Hasan Selim Gönen’i katledenleri istiyoruz. Hasan Selim’i bu karakolun polisleri katletti. Gazi Karakolu rastgele seçilmiş bir karakol değildir. Bu katilleri yargılayıncaya kadar karakollarınızı yıkmaya devam edeceğiz. Birimizi katlettiğinizde hepimiz ayağa kalkacağız. Keçiören’de Cem Aygün’ü, İzmir’de Emrah Barlak’ı, Gazi’de Hasan Selim Gönen’i, Muğla’da Şerzan Kurt’u. Halk çocukları ve devrimciler sahipsiz değildir. AKP’nin kiralık katili polisler hemen hergün bir halk çocuğunu sokak ortasında köşe başlarında katlediyor. Bundan vazgeçeceksiniz. Halk çocuklarını ve devrimcileri kurşuna dizmenize izin vermeyeceğiz. Şehidimiz F tiplerinde ıslah edemediğiniz bir özgür tutsaktır. İsmi İbrahim Çuhadır’dır.”

Kaynak: http://imc-tv.com/haber-bombali-saldiriyi-dhkc-ustlendi-4466.html#.UE9EJ8qYZyg.facebook#ixzz26AePpccF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code