AGD standını dağıtıldı, AGD’liler okuldan kovuldu

Adını daha önce “Sivasta Yaktık yine yakarız” sözleriyle ve üniversite öğrencilerine yönelik birçok saldırıyla duyuran ve kendisini Anadolu Gençlik Derneği olarak adlandıran güruh Beytepe’den kovuldu.

İstanbul Üniversitesi’nde Sivas Katliamı’na zaman aşımı kararı verilmesini protesto eden öğrencilere “Sivas’ta yaktık yine yakarız” diyerek saldıran ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde bir etkinlik yapmak isteyen Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, Hacettepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıtlarının yapıldığı kayıt alanında özel güvenliklerin desteği ile stant açmak istedi.

Rektör Murat Tuncer: “Zihniyeti ne olursa olsun bildiri dağıtabilir.”

Üniversitelilerin tepkisi üzerine kayıt alanına gelen Tuncer, “Zihniyeti ne olursa olsun bildiri dağıtabilir. Demokrasinin gereği budur. Engellemeye çalışırsanız hakkınızda soruşturma açılır” diyerek hem demokrasi anlayışını ortaya koydu, hem de üniversitelileri tehdit etti. Bir velinin “Siz nasıl rektörsünüz, “Sivas’ta yaktık yine yakarız” diyenleri nasıl üniversitenizde barındırırsınız?” demesi üzerine AGD’yi dışarı çıkartacakları sözünü veren Tuncer, AGD üyeleriyle bir süre konuştuktan sonra alanı terk etti.

Rektör’ün velilere verdiği söze rağmen AGD üyelerinin üniversiteyi terk etmemesi üzerine üniversite öğrencileri AGD’nin üniversiteden dışarı çıkması ısrarını sürdürdü. Bu sırada özel güvenlikler üniversitelilerin önüne barikat kurdu. Özel güvenliğin tavrından güç alan gericiler üniversitelilere tekbir getirerek saldırdı. Gericilerin saldırısını püskürten üniversiteliler velilerin de desteğiyle yobazların broşürlerine el koydu. “Bin kişi toplayıp yine geleceğiz” diyerek tehdit eden AGD’lilere üniversitelilerden önce veliler tepki gösterdi. Çıkan arbedenin ardından saldıran gericilerin birçoğunun Hacettepe Üniversitesi öğrencisi olmadığı anlaşıldı ve teşhir edilerek okuldan atıldılar.

Saldırının ardından yapılan konuşmalarda üniversitelerde gericilere hiçbir zaman yer verilmeyeceği belirtilerek, üniversitelilerin her zaman okullarını savunacakları vurgulandı.

VİDEO

http://www.kolektifler.net/manset/12591/hacettepede-agd-universitelilere-saldirdi

5 comments on “AGD standını dağıtıldı, AGD’liler okuldan kovuldu

 1. gerici dedi ki:

  orada anarşistler stand açmış olsaydı ve genel geçer “ilerici” profiline uygun düşmeyen bir slogan atmış olsalardı; o öğrenciler ve veliler, anarşistleri kovalamaz mıydı zannediyorsunuz? kim kimi püskürttü yani? bu haberin, sitenin yapısı ile bağlantısı ne? sivas olayına ‘duyarlı’ olmak mı ilginizi çekti, islamcıların kovalanması mı? “anti-faşist hareket” diye yutturulmaya çalışılan, bulanık bir su. pek ilerici, solcularla işbirliği yapacağıma şeriatçılarla birlikte modernizme karşı savaşmayı yeğlerim.

 2. gericiyseng gericiyikh dedi ki:

  şeriatçılar modernizmle mi savaşıyormuş :)) wooow…bi şey daha öğrenmiş olduk.

  solcuların ne olduklarını biliyoruz biz merak etme fakat sen şeriatçıların ne olduğunu bilmiyorsun sanırım. AGD’li faşistlerin tekmelenmesi hoşuna gitmemiş belli.

 3. gerici dedi ki:

  vay be, “aksan mizahı” ha…levent kırca’dan beri bunu yapanı görmemiştim. sen ananın-babanın kemalist travmalarının etkisinde fazla kalmışsın anlaşılan. hayır, agd’lilerin “tekmelenmesi” özel olarak daha çok tepkimi çekmedi. ama anarşistlerle zorlama bir bağlantı kurarak sizlerin fazlasıyla ilgisini çekmiş, o belli. ne de olsa “ilericiler” tek bir saftadır öyle değil mi? marksizm de, anarşizm de aydınlanma çağının çocuklarıdır. bu bağlamda gerektiğinde chp’lilerle bile dayanışma içinde olunmalıdır. yürüyün be aslanlar! gerici yobazlara geçit yok!!

  • ethan dedi ki:

   İyi o zaman sen de dayağı yersin diğer gerici arkadaşların gibi. Bundan sonra agresif sosyalizm. Yok öyle, gelip slogan atacaksın yakacağız diyeceksin.. Ağzının ortasına yer tokadı gidersin bizim için farketmez.

 4. abdullah dedi ki:

  gülünç agd nin böyle bir söylemi yoktur. bu tamamen yalandır. sonrası bende beytepe de okudum orada birilerinin desteğiyle beslenmiş bir grup var onlarda malum. yapılan şey. hazımsızlıktan başka birşey değil. bu millet kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. boşa çırpınışlar bunlar. altında amerikan kotu elinde bilmem neyin kolası, cebin de kimin bursuyla şuculuk buculuk yapılmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code