Manisa’da Ata’nın karizmasına çizik atıldı

Manisa Belediyesi daha önce İzmir Caddesi’nde bulunan Batı Kışla ile kurum duvarlarının dış cephe yenileme çalışmaları kapsamında, Batı Kışla’nın duvarlarına Atatürk panoları astı. Atatürk panolarına 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasında, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verildi. Panoların üzerlerinin çizilmesi ve bazı bölgelerinin kırılması faşistlerin ve ulusalcıların tepkisini çekerken, panolara zarar verenlerin mahallenin muhbir ve gammazcılarından suçluların bulunması için yardım istendi. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e yönelik yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehrin göbeğine astığımız Atatürk panolarına bu denli zarar verilmesi ve kimsenin olayı görmemesi de manidardır” dedi.

Kendisini Cumhuriyet çocuğu olarak tanıtan Fikri Çiçek, “Gelecek nesillerimize bir şeyler vermek istiyorsak, bu yapılanların doğru olmadığını öğretmemiz gerekiyor. Geçmişimize sahip çıkmamız gerekiyor. Umarım bunları yapanlar kendilerinden utanıyorlardır” ifadelerini kullandı.

“Kendisinden yorum almak için mikrofonu uzattığımız Manisalı bir anarşist olan Şaban Sesigüzel, yapılan saldırının 89 yıllık sömürü, katliam, işkence ve zulüm cumhuriyetinin putlarına karşı yapılan bir saldırı olduğunu, topyekün kurtuluş için önce kafalardaki putların yıkılması gerektiği ve sistemin sembollerine saldırılması gerektiğini, bu anlamda yapılanın az bile olduğunu ifade ederek “daha fazla eylem, daha fazla yıkım” temennilerini dile getirdi.”

Polis panolara zarar verenlerin bulunması için çalışma başlattı.

* dha’dan derleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code