“İçerde Dışarda Mücadele Sürüyor”

Bir grup anarşist dün gece gerçekleştirdikleri dayanışma etkinliğiyle operasyonların ardından devletin baskı kuvvetleri ve anlaşıldığı üzere operasyon ve tutuklamalardan hoşnut olan liberal ve “düzen” yanlısı sözüm ona “anarşist” kliğin bekleyip arzuladıkları sinmenin aksine mücadeleci ve yıkıcı eyleme dayalı bir anarşist pratiğin asla durdurulamayacağını ve tutsak düşen, baskı altına alınan yoldaşlarla dayanışmayı sokakta mücadeleyle sürdüreceklerini ifade ettiler.

“14 Mayıs’tan bu yana Metris cezaevinde tutuklu bulunan anarşistlerle dayanışmak ve 1 Mayıs eylemlerini yeniden hatırlamak için İstanbul’da çeşitli otobüs, otobüs durakları, duvar, ATM ve reklam panolarına afiş ve stikırlamalar yapıldı. Bazı banka ATM’lerinin ekranlarına yapıştırılan stikırlar ATM ekranlarının geçici olarak servis dışı olmasına neden oldu.

1 Mayıs’ta yoldaşlarımıza yönelik baskı ve korku operasyonu kısmen başarılı olsa da anarşist dava asla durdurulamayacak. Bu sene ve bir kaç senedir yükselen  doğrudanlığa ve yıkıcılığa dayalı mücadeleci eyleyiş biçimi düzenin ve muhalif bataklığın her ne kadar hoşuna gitmese de topyekün özgürlük için savaşmaya devam edeceğiz. Fırsat bulduğumuz her nokta ve anda asayişi bozmaya devam edeceğiz. Ve siz düzenin bekçilerinin huzurunu kaçırmak ve zorbalığa dayalı “gündelik” yaşamlarınızı sekteye uğratmak için elimizden geleni yapacağız. 1 mayıs’ta eylemlilik koyan anarşist yoldaşlarımız yaptığı gibi bizler de, doğayı ve diğer canlıları sömüren ve yok eden bankaları, çok uluslu yiyecek-içecek endüstrisi zincilerini, devlet kurumlarını, sigorta şirketlerini, köle nakliyatı istasyonlarını hedef almaya ve tutsak yoldaşlarımızla dayanışmaya devam edeceğiz.

[Foto albüm]

Hücrelere Ateş! Tutsaklara özgürlük!

1 Mayıs tutsağı anarşistlere özgürlük!”

* E-mail yoluyla isimsiz olarak gelen bir haber.

https://operationblackscare.wordpress.com/2012/08/12/istanbul-tutsaklarla-dayanismak-icin-stikir-ve-afislemeler/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code