Hayvan Kurtuluş Cephesi eylemleri (3-15 Ağustos)

15 Ağustos İsviçre: Kürk Mağazasının İçinde Patlayan Boya Bombası

4 Ağustos Günü Bern’in merkezinde  kırmızı boyayla dolu balonlar bir kürk mağazasının içine atıldı. Finansal zarar 3,000-9,000 + avro dolaylarında.

14 Ağustos ABD: “Kürk Endüstrisini Parça Parça Yok Ediyoruz”

ABD Kürk Komisyonu, sitelerinin (furmission.com) 10 Ağustos günü hacklendiğini açıkladı. Sitede “Kürk endüstrisini parça parça yok ediyoruz- ALF “yazısı ve bir resim yer alıyor.

13 Ağustos Şili Eylemi

Bu bildiriyle  Şili Üniversitesi Biomedikal Bilimler Enstitüsü başkanı Dr. Benjamin Suarez’in mal ve mülkiyetine yönelik saldırıyı üstleniyoruz. Üniversitede merkezi bir hayvan laboratuarı bulunuyor ve yüksek güvenlik önlemleriyle korunuyor. Bu tesisler 12 bin hayvanı esir edip işkence etmek için inşa edildiler.

Hayvan  işkencecilerinin adları ve soyadları var.

Birleşik Hayvan Severler

12 Ağustos İspanya: 4 Özgür Tavuk

Leon Vegano aktivistleri  öldürülmek  kaderleri olan 4 tavuğu kurtardılar. Tavuklar veterinere götürüldü, artık yeni bir hayat sürüyorlar.

ALF Şili’de Üniversite İşgal Etti:12 Ağustos Eylemi
Medyada yer alan haberlere göre 8 Ağustos’ta bir grup insan Santiago merkezinde yer alan Katolik Üniversitesi’ne girerek laboratuar hayvanlarıyla  ilgili bir derse müdahale etti. Pencereler kırıldı, duvarlara hayvan özgürlüğü sloganları yazıldı. İşgalcilerden hiç kimse göz altına alınmadı.

Bu olay 6 Ağustos’ta yine bir grup insanın yine Santiago’daki Şili Üniversitesi’nde yer alan hayvan laboratuarına gizlice girmesinden sonra yaşanan 2 .olay.

10 Ağustos’ta polis Katolik Üniversitesi’ne giden yolları yapılan bir bomba tehdidi üzerine kapadı, bu arada şüpheli bir nesne bulundu.

7 Ağustos ABD: HLS’i Bırak !

5 Ağustos’un erken saatlerinde Beckman Coulter’ın Başkan yardımcısı olan Allison Blackwell’i Yorba Linda’daki güzel evinde ziyaret etti.  Blackwell ve Coulter beraber HLS’e senelerdir hayvanlar üzerinde test edilen laboratuar ekipmanları sağlıyor. Bu nedenler, Blackwell’in kapısı, araba yolu, garaj kapısı sprey boyayla yeniden dekore edildi. Garaj kapısına HLS’İ BIRAK ve YAVRU KÖPEK KATİLİ yazıları yazıldı. Arka taraftaki havuzuna kırmızı bya atıldı, havuzun suyu tamamen kan kırmızısı oldu, böylece ona kendi ellerindeki kanı hatırlattık.

Allison, bunu sona erdirmek için ne gerektiğini iyi biliyorsun. Zarara uğramak istemiyorsan HLS’i bırak. O zamana dek  binlerce kez daha zarar uğrayacağın bil; çünkü bu olay sadece bir kerelik bir olay değil.

Araba yolunda kırmızı spreyle yazılan yazıda söylediğimiz gibi “BU, DAHA BAŞLANGIÇ”

ALF

6 Ağustos ABD: ALF Kürk Çiftliği Basıyor

Zincirleri kır..kafesleri parçala…
5 Ağustos gecesi ALF Virginia eyaletindeki tek kürk çiftliğini, Elkton’daki  Scott Dean’s D&s Tilki Çiftliğini ziyaret etti. Burada bulunan her bir kafesi tek tek açtık, kafeslerde bulunan 13 güzel tilkiye Shenandoah Ulusal Parkı’nda yepyeni hayatlar sunma fırsatı verdik. Birkaç tilkinin anında özgürlüğe doğru koşmasını izlerken bir yandan da Dean’in bugüne dek bu hassas canlıları esir edip onlara  işkence etmesini mümkün kılan makineleri kullanılamaz hale getirdik. Dean, görünüşe göre bu çiftlik işi sana ek gelir sağlayan bir çeşit hobi- senin tutsaklarını özgür bırakmak ve bu yeri sen kapatana dek sana daha çok para kaybettirmek de bizim işimiz.  Masumlar  için adalet arayanlara çağrımızdır- en yakınınızdaki kürk çiftliği olsa olsa bir şehir uzağınızda. Hayvanlar için eyleme geçin.

ALF

4 Ağustos İtalya Eylemi

Yerel bir gazeteye göre, 2 Ağustos gecesi Riva del Garda kasabasında bulunan The Pellicceria kürk mağazasına boya bombalarıyla saldırıldı. Mağazanın ön cephesine ALF yazıldı. Ayrıca süt makinesi ve kasap dükkânları da vuruldu.

ALF İtalya’da: 3 Ağustos Eylemi
Milan

Gece, kürk mağazası ve bir pet shop mağazasına saldırı düzenlendi, boya ve sloganlar kullanıladı, kapılar yapıştırıcılarla kullanılamaz hale getirildi. Bu işkencecilere her zaman saldırıya uğrayacaklarını hatırlatmış olduk!

ALF

Kaynak: Hayvan Özgürlüğü Hareketi ve Felsefesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code