Hakkari’de hareketli gece

Hakkari şehir merkezinde 15 Ağustos Diriliş Bayramı nedeniyle düzenlenen gösteriler sırasında polisle çatışma yaşandı.

Alınan bilgilere göre Çevre Yolu üzerinde bir araya gelen çok sayıda genç sloganlar atarak Üniversite Rektörlük Binası önüne geldi. Binaya molotof kokteyli atan göstericiler bir ATM’yi de tahrip etti.

Olay yerine gelen Türk polisi ile göstericiler arasında çatışmalar yaşandı. Polisin gaz bombaları kullandığı saldırı sırasında Bulvan Caddesi belediye binası arkasında bulunan boş bir alanda büyük bir patlama yaşandı.

Patlamanın nedeni konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde özel hareket polisleri kontrol noktasına HPG gerillaları tarafından taciz ateşi açıldı.

Yüksekova-Şemdinli çıkışında bulunan polis noktasına akşam saat 21.30 sıralarında HPG’liler tarafından taciz ateşi açıldı. 10 dakika süren taciz ateşinde roketlerin de kullanıldığı öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, akşam saat 21.30 sıralarında HPG”liler tarafında taciz ateşi açıldığını doğrulayarak, taciz ateşine polislerin karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma çıktığını belirtti. Özeren, olayda herhangi bir can kaybı ve yaralama olmadığını belirtti.

Taciz ateşininden sonra bölgede operasyon başlatıldı.

Firatnews.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code