Atina: Faşist parti Altın Şafak’ın bürolarının kundaklanması üzerine

(Pangrati’de Neo-Nazi partisinin yerel bürosunun kundaklanmasından)

Terörü ekenler öfkeyi karşılamak zorunda.

Mazaret asla kabul edilmeyecek…

Altın Şafak’a oy veren kandırılmış bir tane bile kimse yok. Bu partiyi destekleyenler bunu kendi bilinçleriyle yaptılar. Onlar birer faşistten başka bir şey değiller.

Masum rolünü üstlenenler, kendi sefil küçük örgütlerine on tane daha dandik solcu sempatizanı bir araya getirmek için faşizme karşı yenilgiyi kabul etmeye razılar.

Göçmenler faşistlere karşı kendi özsavunmaları için öz-örgütlü yapılar oluşturmadıkları ve enerjilerini birbirleriyle yaptıkları dandik maço kavgalarıyla tükettikleri ve anti-sosyal bir ihmalkarlığa saplandıkları sürece, genel olarak sosyal yamyamlığa katkıda bulunmaya devam edecekler.

Artık mazeret peşinde olmayanlar, devletin aparatlarıyla gizlenmiş olarak, halkın (nam-ı diğer faşist beyinli lümpen küçük burjuva) en çürümüş içgüdüleri tarafından üstü kapalı veya açık destek sunarak bir cinayete göstere göstere karışan faşistlerin kendileridirler.

Bize göre, bizler asla mezeret peşinde koşmadık. Altın Şafak haydutlarına karşı savaşımımızın, onların iddia ettikleri gibi İktidara beklenmedik yükselişleri bağlamındaki moda gündemle ilgisi yok. Bizler onlarla zaten yıllarca sokaklarda ve kafalarda savaşıyoruz. Onlarla savaşıyoruz çünkü onlar biim var olan düşmanlarımızın uzantısı ve en berbat tarafıdırlar: İktidar ve Sermaye. Ve bizler onlara asla yol vermedik.

– 12 Ağustos’ta Atina’nın Pangrati semtindeki Altın Şafak bürolarını ateşe verdik.

– 22 Ağustos’ta Atina’nın Peristeri semtinde ticari bir mağzayı ve araçları küle çevirdik; her ikisi de Altın Şafak’ın yönetimindeki neo-Nazi kabadayı Efstathios Boukouras’a aitti.

Yakında tekrar görüşürüz…

NOT: Tasos Theofilou yoldaşa dayanışmamızı gönderiyoruz*

* 18 Ağustos 2012’de Atina’nın Kerameikos semtinde polisler tarafından gözaltına alınan Anarşist/anti-otoriter ve halen 10 Ağustos’ta Paros Adasındaki Naoussa’da bir silahlı soyguna katılmak ve 53 yaşında bir kişinin (banka soyguncularını kaçarken durdurmaya çalışırken kahramlık yapmak isteyen kişi) öldürülmesi suçlamalarıyla tutuklu yargılanıyor. Tasos Theofilou’nun adı ayrıca Devrimci Örgüt Ateş Hücreleri İttifakı’na da karıştırılmak isteniyor.  2010 yılında Agrinio’da ve Atina’nın merkezinde gerçekleşen olaylara karışmakla suçlanıyor..

https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1418198

(Peristeri’de bir neo-Nazi’nin sahip olduğu işyeri ve aracının kundaklanmasından)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code